Skip to Content

Blog

Jak bezpieczne są twoje kosztowności w domu?

Postanowiłem napisać ten blog po znacznym wzroście zapotrzebowania na usługę Skrytki Depozytowej od początku 2015 roku.

W Merrion Vaults stale spotykamy się z klientami, którzy padli ofiarą włamania lub znają kogoś, kto niedawno został okradziony.

Irlandzkie media w ciągu ostatnich kilku tygodni informowały o alarmującym wzroście liczby włamań w miastach i na wsiach w Irlandii. W audycji RTV Prime Time TV Show i RTE Joe Duffy pojawił się ostatnio wzrost liczby włamań i wywiadów z wieloma ofiarami. W wielu przypadkach rodzinne pamiątki, których nie można zastąpić, zostały skradzione, pozostawiając rodziny zdruzgotane. Ponadto większości ofiar została skradziona gotówka oraz biżuteria.

Z tych wywiadów jasno wynikało, że przestępcy stają się coraz bardziej wyrafinowani, jeśli chodzi o włamywanie się do nieruchomości i odnajdywanie cennych przedmiotów.

Istnieje błędne przekonanie, że przechowywanie cennych rzeczy w domowym sejfie chroni je przed włamywaczami. W rzeczywistości większość sejfów domowych może zostać naruszona w ciągu 2 minut. Zobacz filmik poniżej:

W rzeczywistości większość złodziei może teraz łatwo usunąć sejf z nieruchomości i otworzyć go później (nawet jeśli jest przykręcony do ściany / podłogi). Możesz pomyśleć, że twój domowy sejf jest ukryty i nigdy nie będzie zlokalizowany przez złodziei, jednak złodzieje noszą teraz małe ręczne wykrywacze metali, które mogą łatwo zlokalizować sejfy.

W ostatnich doniesieniach mediów można było usłyszeć jak nieskuteczne są nowoczesne systemy alarmowe. Większość systemów alarmowych może zostać unieruchomionych przez złodziei w czasie przeznaczonym na wprowadzenie numeru PIN, zwykle do 30 sekund. Włamywacze noszą teraz również telefony blokujące sygnały GSM (kosztują 200 zł online), które odcinają sygnały radiowe / telefoniczne z twojej nieruchomości, eliminując w ten sposób wszystkie możliwe połączenia ze zdalną firmą monitorującą bezpieczeństwo.

Jeśli skontaktujesz się z lokalnym posterunkiem Policji, powyższe fakty mogą zostać zweryfikowane.

W rzeczywistości jedynym bezpiecznym sposobem przechowywania cennych rzeczy, do których nie potrzebujesz codziennego dostępu, jest przechowywanie ich w specjalnie do tego przeznaczonym obiekcie poza domem. Skrytka depozytowa w skarbcu jest idealnym rozwiązaniem do przechowywania gotówki, biżuterii, pamiątek rodzinnych, przedmiotów niezastąpionych, złota i srebra, tytułów własności, testamentów, zapasowych kluczy samochodowych, kart pamięci, zdjęć i wielu innych wartościowych przedmiotów.

Przechowując te cenne przedmioty poza domem, będziesz także korzystać z niższych składek na ubezpieczenie domu.
W Skarbiec Poznań oferujemy skrzynki depozytowe za mniej niż 16 zł. tygodniowo.

0 Continue Reading →

Ankieta odnośnie domowego bezpieczeństwa- interesujące fakty

Niedawna ankieta przeprowadzona przez Liberty Insurance pokazała kilka interesujących faktów na temat irlandzkich właścicieli domów i ich zwyczajów związanych z bezpieczeństwem. Badanie przeprowadzone przez Millward Brown w imieniu Liberty Insurance pokazuje, że ogromna liczba właścicieli domów w Irlandii ma bardzo luźne podejście do bezpieczeństwa w domu.

Oto niektóre z najbardziej wymownych faktów i liczb z ankiety:

  • 47% osób nie ma alarmu w domu – tylko 1 osoba na 3 używa go regularnie
  • 23% właścicieli domów w Dublinie prawdopodobnie pozostawi otwarte drzwi
  • 22% ludzi polega na sąsiadach, aby obserwowali ich dom
  • 17% osób nie zamyka drzwi wejściowych
  • 1 na 3 osoby czuje się zrelaksowana, pozostawiając swój dom bez opieki

Ponieważ większość włamań to zbrodnie oportunistyczne, w przeciwieństwie do planowanych przestępstw, powyższe liczby stanowią wyraźne przypomnienie, że bezpieczeństwo domowe powinno być najważniejsze w umysłach właścicieli domów, ale często tak się nie dzieje.

Mając to na uwadze, prosta 3-wyrazowa wiadomość, która może pomóc w utrzymaniu domu bezpiecznie jest:

SPRAWDŹ – ZAMKNIJ – ODEJDŹ.

Aby Twoje kosztowności były całkowicie bezpieczne, dobrym pomysłem jest również wynajęcie sejfu. W Skarbiec Poznań możesz wynająć swoją prywatną skrytkę depozytową z dostępem 6 dni w tygodniu już od mniej niż 16 zł za tydzień.

0 Continue Reading →

Korzyści finansowe związane z wynajęciem skrytki depozytowej.

Choć korzyść związana z wynajęciem własnej skrzynki depozytowej jest oczywista (bezpieczeństwo), ludzie często nie zdają sobie sprawy z wielu korzyści finansowych związanych z trzymaniem cennych rzeczy w skrzynce.

Pierwszą korzyścią finansową, którą należy wziąć pod uwagę, gdy wynajmujesz skrzynkę, jest ubezpieczenie domu. Jeśli posiadasz “określone przedmioty” w swoim ubezpieczeniu domu, takie jak droga biżuteria, powinieneś zbadać opcję przechowywania tych przedmiotów w swojej skrytce depozytowej, a tym samym usunięcia ich z “określonych przedmiotów” w swoim ubezpieczeniu domu. W wielu przypadkach zmniejszy to twoje ubezpieczenie domu o więcej niż koszt skrzynki. Ale co z ubezpieczeniem, gdy przedmioty są noszone?

Są firmy ubezpieczeniowe, które zapewnią ci polisę “tylko do noszenia” na biżuterię – zwykle jest to niewielka część kosztów przechowywania przedmiotów na polisie ubezpieczeniowej “określonych przedmiotów”. Nawet po przyjęciu odrębnej polityki “tylko do noszenia” i wynajęciu skrzynki do przechowywania biżuterii, oszczędności zwykle stanowią więcej niż koszt wynajęcia skrzynki.

Inna możliwość oszczędzania pieniędzy jest fakt, że wszelkie dokumenty przechowywane w skrzynce depozytowej będą bezpieczne – to neguje konieczność płacenia za wymianę lub ponowny wydruk dokumentów. Dokumentacja, taka jak akt własności, może być bardzo kosztowna w wymianie, jeśli została skradziona lub zgubiona. Często jest to koszt kilku tysiecy PLN (i dużo “biurokracji”). Certyfikaty urodzenia, paszporty, ubezpieczenia na życie / polisy ubezpieczeniowe, wszystko to może być kosztowne i czasochłonne do zastąpienia. Po uzyskaniu własnej skrzynki i zachowaniu ważnych dokumentów, możesz mieć pewność, że każda ważna dokumentacja, jakiej potrzebujesz, znajduje się w jednym miejscu – w skrytce depozytowej.

Wynajmując sejf, nie tylko zyskujesz “spokój ducha”, wiedząc, że ważne i niezastąpione przedmioty są bezpieczne – ale dzięki odrobinie wiedzy i kilku telefonom możesz łatwo zaoszczędzić pieniądze.

0 Continue Reading →

Czy potrzebuję skrytkę depozytową?

Istnieje wiele powodów, dla których skryka depozytowa jest sensowny rozwiązaniem, ale wiele osób nie ma pewności, czy rzeczywiście tego potrzebuje, czy nie. Odpowiedź brzmi – jeśli masz jakieś cenne przedmioty, które chcesz zachować całkowicie bezpieczne – to tak – potrzebujesz skrzynki depozytowej.

Jeśli masz jakieś przedmioty, które uważasz za niezastąpione, takie jak przedmioty sentymentalne, a nawet dokumenty, które byłyby trudne do zastąpienia (Dowody własności itp.), jedynym sposobem, aby te przedmioty były naprawdę bezpieczne, to umieszczenie ich w skrzynce depozytowej poza domem.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że można wynająć własną skrzynkę depozytową w Skarbiec Poznań już od 830 PLN rocznie – z dostępem 6 dni … to mniej niż 16 PLN tygodniowo.

Kolejną zaletą posiadania skrzynki depozytowej jest świadomość, że wszystko, co jest dla Ciebie ważne, znajduje się w jednym miejscu i nie jest rozproszone po domu w różnych szufladach lub szafkach.

Eksperci ds. Bezpieczeństwa, a nawet policja, odradzają właścicielom domów umieszczenia sejfu domowego. Włamywacze zawsze znajdą sejf, a w niektórych przypadkach, jeśli nie mogą uzyskać natychmiastowego dostępu do sejfu, staje się on “celem”, do którego powrócą, gdy będziesz w domu.

W wielu przypadkach możesz również zaoszczędzić na ubezpieczeniu domu, wynajmując swoją własną skrytkę, a zatem przechowując wszelkie przedmioty o dużej wartości poza domem.

Dzięki 7-dniowemu dostępowi do Skarbiec Poznań warto wynająć skrzynkę depozytową i zapewnić spokój swojej rodzinie.

Zarazerwuj swoją skrytkę depozytową juz teraz.

0 Continue Reading →